W naszej szkole działa Samorząd Uczniowski, który tworzą wszyscy uczniowie. Samorząd realizuje wiele istotnych zadań oraz organizuje ciekawe imprezy szkolne. Chętnie włącza się w akcje charytatywne odpowiadając na bieżąco na prośby o pomoc.
Organizuje również spotkania filmowe i wieczory szkolne oraz wdraża w życie szkolne wiele ciekawych inicjatyw, które wzbogacają życie szkoły, a przy tym świetnie bawią się wszyscy nasi uczniowie.

SKŁAD  SAMORZĄDU  UCZNIOWSKIEGO:

Przewodnicząca: Aleksandra Sałkowska , klasa 7a
Z – ca przewodniczącej: Julia Kazimierska, klasa 8b

Rada Samorządu Uczniowskiego:

1. Nella Kwiatkowska – klasa 7a
  2. Klaudia Bugajska – klasa 7a
  3. Patrycja Mossakowska – klasa 8b
  4. Klaudia Obertyńska – klasa 8b
  5. Nikola Olech – klasa 6b

OPIEKUNOWIE  SAMORZĄDU  UCZNIOWSKIEGO:

• mgr Iwona Waśniewska-Grunt
  • mgr Justyna Chojnacka

Główne cele działalności Samorządu Uczniowskiego:

• Budowanie wśród uczniów poczucia własnej wartości i przydatności działania na rzecz szkoły
  • Inspirowanie uczniów do harmonijnego rozwoju oraz świadomego i odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu społecznym;
  • Kształtowanie zdrowego i bezpiecznego stylu życia;
  • Stwarzanie sytuacji dających możliwość wykazania inicjatywy samorządowej w bezinteresownym działaniu na rzecz szkoły i środowiska;
  • Kultywowanie tradycji i obrzędów szkolnych.