Obchody IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia – EGZAMIN

Od 09.2019 do 03.09.2019 (od poniedziałku do czwartku) na terenie szkoły trwa akcja „Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia”.

Głównym punktem obchodów Święta Tabliczki Mnożenia jest egzamin z tabliczki mnożenia, który zostanie przeprowadzony w piątek 04.10.2019r.

Chętni, którzy chcą otrzymać tytuł i certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia losują zestaw 5 przykładów, który muszą rozwiązać w ciągu trzech minut.

Egzamin będzie przeprowadzony głównie na terenie szkoły . Jedna z grup egzaminatorów pod opieką n-la wyjdzie również poza teren szkoły, do pobliskich instytucji np. ZUS, sklepy itp.

Egzamin jest podsumowaniem całego tygodnia zabawy z tabliczką mnożenia podczas, której przez cały tydzień w kilku miejscach w szkole (głównie II i III piętro) ustawione są stanowiska przy których uczniowie mogą rozwiązywać łamigłówki matematyczne związane z tabliczką mnożenia. Rozwiązywanie zadań nadzorują tak zwani egzaminatorzy (są to uczniowie, którzy wcześniej zdali egzamin z tabliczki mnożenia). Codziennie są inne łamigłówki, zmienia się też stopień trudności, im dłużej trwa zabawa z tabliczką mnożenia, tym łamigłówki są trudniejsze.

Uczniowie, którzy w ciągu czterech dni zbiorą potwierdzenia rozwiązania 6 łamigłówek (warunek, aby w rozwiązaniach znalazło się przynajmniej jedno zadanie z każdego dnia) otrzymają cząstkową ocenę celującą z matematyki.

Codziennie obowiązuje również tzw. hasło dnia którym będziemy się rozpoczynać rozmowę z drugą osobę na terenie szkoły.

Czas rozpoczęcia

piątek, 4 października, 2019