Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

W związku z obchodami „Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania”, który przypada 8 listopada (poniedziałek) zachęcamy uczniów do spożywania zdrowych posiłków, a także aktywności ruchowej, w tym celu w szkole odbywać się będzie szereg działań:

1. Starsi uczniowie czytają młodszym wiersz „Na straganie”.
  2. W trakcie przerwy (9.40-9.50) poprowadzone zostaną Quizy (w wersji papierowej) o zdrowym żywieniu dla chętnych uczniów na szkolnych korytarzach.
  3. W godz. 9.50-10.35 odbędzie się wspólne śniadanie w klasach I-III, natomiast w klasach 4-8 wspólne śniadanie klasy przygotują i zjedzą w swoim gronie w godz. 10.45-11.30.
  4. Podczas lekcji samorząd uczniowski przeprowadzi konkurs (po 2 pytania w każdej klasie),
  5. W godz. 11.50-12.35 odbędzie się quiz komputerowy – dla chętnych uczniów.
  6. Koło Dziennikarskie przeprowadzi wywiady z uczniami oraz nagra wideo relacje ze wszystkich wydarzeń.
  7. W trakcie przerw na parterze będzie można zakupić świeżo wyciśnięte soki, sałatki owocowe oraz warzywne.

Zapraszamy do aktywnego włączenia się w wydarzenia.

Czas rozpoczęcia

poniedziałek, 8 listopada, 2021